Filmas pēc kategorijasAktieriRiekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets

Būdams krievu kultūras un tradīciju starptautisks simbols, Lielais teātris ar saviem iestudējumiem atbilst visaugstākajiem starptautiskajiem standartiem. Ar plašo repertuāru, kurā ietilpst gan nacionālā klasika un pasaulslaveni meistardarbi, gan grandiozi jauniestudējumi, Lielais teātris tiecas iekļaut klasikas mantojumu modernās Krievijas sabiedrības kontekstā un ietver savā radošajā darbībā jaunas pieejas un tehnoloģijas.

Marijas un Friča krusttēvs atnesis brīnišķīgu dāvanu – jocīgu riekstkodi. Bērni ar nepacietību gaida, kad beidzot ieraudzīs Ziemassvētku eglīti un dāvanas. Ilgi gaidītais brīdis pienāk – visi, kas sapulcējušies, beidzot ierauga skaisti izrotāto eglīti. Pēkšņi parādās Droselmeiers. Viņš ir pārģērbies par burvju mākslinieku, un bērni viņu nepazīst. Svešā viesa spēja atdzīvināt rotaļlietas iepriecina bērnus, bet, tā kā viss ir noslēpumā tīts, arī nevilšus biedē. Lai nomierinātu bērnus, Droselmeiers noņem masku, un bērni pazīst savu mīļo krusttēvu. Marija grib spēlēties ar brīnišķīgajām lellēm, kuras ir atdzīvojušās, bet tās jau ir sastingušas. Lai mierinātu Mariju, Droselmeiers viņai uzdāvina lelli – riekstkodi. Marijai iepatīkas neveiklā un jocīgā lietiņa. Marijas brālis Fricis, liels zobgalis un palaidnis, nejauši saplēš lelli. Ar lielu maigumu Marija mierina savu ievainoto riekstkodi, šūpodama un auklēdama to. Fricis ar draugiem uzliek peļu maskas un ķircina nabaga Mariju.
Burvim pamājot ar roku, apkārt viss acumirklī izmainās: sienas atkāpjas, bet Ziemassvētku eglīte sāk augt. Atdzīvojas visas rotaļlietas un sāk augt līdz ar eglīti. Pēkšņi no grīdas apakšas izlien peles, ko vada Peļu ķēniņš. Panikas pārņemtas, lelles nesaprot, kur patverties. Visus izglābs Riekstkoža gudrība un drosme.

Klasiskais Ziemassvētku stāsts par bērnību, sapņiem izcilās Maskavas Lielā teātra trupas izpildījumā. Librets veidots pēc E.T.A. Hofmaņa garstāsta ar tādu pašu nosaukumu. Komponists Pēteris Čaikovskis. Horeogrāfs Jurijs Grigorovičs. Marijas lomā – Ņina Kaptsova, Princis-Riekstkodis – Artjoms Ovčarenko.
Ieteikt filmu
Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets foto 1 Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets foto 2 Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets foto 3 Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets foto 4 Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets foto 5 Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets foto 6 Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets foto 7 Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets foto 8 Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets foto 9 Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets foto 10 Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets foto 11 Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets foto 12
GOOGLE_ADSENSE_CODE_RESPONSIVE_HOR
oHo.lv eXpertu kopējais vērtējums:5.75/10
oHo.lv sieviešu vērtējums:6.50/10
oHo.lv vīriešu vērtējums:5.00/10

Komentāri par filmu Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets

9
Naiklbeks  (vīrietis, 28) Vai dzīve ir tā vērta, lai to izniekotu??? 2013-05-10 22:56
1
gerings  (vīrietis, 24) huiņa 2010-12-20 23:04
5
Mazulite1
sieviete, 43
2014-10-16 19:20
8
anciits
sieviete, 29
2012-05-01 01:58
Komentēt filmu "Riekstkodis: Maskavas Lielā teātra balets"
Vērtējums:
Komentārs:
Nedaudz par Tevi:

Filmas cienītāji (3)Vietnes lietošanas noteikumi | Reklāma filmas.oho.lv